امروزه خانم‌ها اهمیت زیادی برای زیبایی و جوانی پوست صورت خود قائل هستند و اعمال مراقبتی زیادی برای جلوگیری از پیری پوست خود انجام می‌دهند. هایفوتراپی نیز یکی از درمان‌های پوست است که موجب جوانسازی پوست می‌شود. در هایفوتراپی امواج فراصوتی با ایجاد گرما در لایه‌های عمیق پوست باعث ترمیم سلول‌های آسیب دیده شده و سلول‌ها مجددا با تولید کلاژن رشد می‌کنند. کلاژن ماده اصلی ساختار پوست است که باعث جوانی و خاصیت ارتجاعی پوست می‌گردد. هایفوتراپی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ ممکن است سوال شما نیز باشد پس برای آشنایی کامل با هایفوتراپی با ما همراه باشید.

هایفوتراپی چیست؟

کلمه هایفو که به لاتین Hifu تلفظ می‌شود، به معنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است. هایفوتراپی نیز درمانی است که با آن جوان سازی و لیفتینگ پوست صورت می‌گیرد. این درمان اکثرا برای پوست صورت و گردن استفاده می‌شود. استفاده از امواج فراصوت در درمان هافوتراپی نیز مانند سونوگرافی است و به همان روش استفاده می‌شود. این روش درمانی، به صورت کاملا غیر تهاجمی صورت گرفته و فرایند جوان سازی پوست با تحریک و افزایش تولید کلاژن در لایه‌ها عمیق پوست انجام می‌شود.

تولید کلاژن در لایه‌های عمیق پوست، باعث بازسازی و ترمیم سلول‌های آسیب دیده و رشد مجدد انها و همچنین سلول‌های جدید در پوست می‌گردد. این درمان به دلیل روش ان که بسیار سریع، بدون درد و بدون نیاز به دوره نقاهت است، در بعضی موارد به لیفت سرپایی نیز شناخته می‌شود.

روش درمانی هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟ در این قسمت به طور دقیق به این موضوع می‌پردازیم. امواج هایفوتراپی با تابیدن به صورت به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و با ایجاد گرما سلول‌های پیر و آسیب دیده در لایه‌های پوست بازسازی شده و با تجریک انها کلاژن سازی پوست صورت می‌گیرد که به این عمل نئوکلاژنوزیس می‌گویند. با کلاژن سازی پوست پوست شل شده قبلی سفت شده و در نتیجه در ظاهر فرد تغییرات زیادی از جمله داشتن پوستی سفت‌تر، زیباتر و حذف چین و چروکی ایجاد می‌گردد. هایفوتراپی به دلیل ویژگی‌ها و مزایایی که دارد می‌تواند جایگزین مناسبی برای حراجی‌های لیفت صورت باشد. از طرف دیگر افرادی که افراد جوانتر نمی‌خواهند عمل‌های جراحی لیفت پوست و خطرات ناشی از ان را تجربه کنند، این روش می‌تواند بهترین گزینه برای انها باشد.

بیشتر بخوانید  برای داشتن پوست خوب حداقل هزینه چقدر است؟

هایفوتراپی چیست؟

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی از مزایای زیادی برخوردار است و هیچ گونه معایبی به همراه ندارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روش جوان سازی هایفوتراپی روشی کاملا ماندگار است.
 • در این روش پوست سفت شده و چین و چروک‌های صورت کاهش می‌یابند.
 • با هایفوتراپی پوست شل شده زیر چانه نیز جمع و سفت می‌شود که این خود در زیبایی فک و فرم ان بسیار موثر است.
 • به جز سفت و جمع شدن پوست صورت در هایفوتراپی پوست گردن نیز کاملا جمع و سفت می‌شود.
 • این روش درمانی روشی غیر تهاجمی بوده و نیاز به جراحی و دوره نقاهت تا بهبودی حاصل شود، ندارد.
 • در روش هایفوتراپی گونه‌ها و ابروها نیز لیفت می‌شوند.
 • چین و چروک‌هایی که در ناحیه خط گردن و بالای سینه ایجاد شده‌اند نیز با هایفوتراپی از بین می‌روند.
 • با هایفوتراپی نواحی مختلف صورت و گردن لیفت و سفت می‌شوند؛ همچنین با تحریک تولید کلاژن، کلاژن تولید شده باعث می‌شود تا پوست فرد شاداب و جوانتر گردد.

مناطق قابل درمان با هایفوتراپی

حال که پاسخ سوال هایفوتراپی چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟ را دریافتید، نوبت ان است که در مورد نقاطی که می‌توان با هایفوتراپی درمان کرد صحبت کنیم. مناقط متعددی را می‌توان با هایفوتراپی 4 بعدی درمان کرده و باعث لیفت انها شد. لیستی که در زیر آمده شده برخی از مناقط قابل درمان با هایفوتراپی هستند. شما می‌توانید برای منطقه‌ای که قصد درمان ان با هایفوتراپی را دارید با تیم پشتیبانی صبارا طب تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی و متخصصین ما شما را به طور کامل راهنمایی کنند. برخی از نقاط قابل درمان با هایفوتراپی عبارتند از:

 • تمام مناطق صورت
 • پیشانی
 • خطوط اخم
 • ابرو
 • چین و چروک اطراف چشم یا همان خطوط پنجه کلاغی
 • گونه‌ها
 • غبغب
 • افتادگی گونه
 • افتادگی پوست گردن
 • گردن و دکلته
بیشتر بخوانید  مراقبت از پوست قبل از خواب شامل چه کارهایی می‌شود؟

نکاتی برای حین درمان هایفوتراپی

قبل از درمان نباید در معرض پرتوهای خورشید باشید؛ چراکه روی پوست آفتاب سوخته نمی‌توان عمل هایفوتراپی را انجام داد. افرادی که تب یا تبخال دارند، نیز نمی‌توانند هایفوتراپی را انجام دهند و باید تا زمان درمان آن صبر کنند. روز درمان هایفوتراپی نباید هیچ گونه آرایشی حتی مرطوب کننده‌ای را استفاده کنید؛ همچنین از مصرف داروهای ضد اضطراب و استرس قبل از درمان خودداری کنید.

جلسه هایفوتراپی معمولا 30 الی 90 دقیقه طول می‌کشد. در این حین هیچ دردی را احساس نمی‌کنید فقط زمانی که انرژی حاصل از امواج متمرکز فراصوت هایفوتراپی با شدت بالا به پوست برخورد کنند، شما مقدار کمی از این انرژی را در عمق پوست خود حس می‌کنید. با این انرژی فرایند کلاژن سازی پوست اغاز می‌شود. بیشتر افراد که تا کنون هایفوتراپی را انجام داده‌اند در حین درمان تنها متوجه سوزن سوزن شدن پوست و گرمای خفیف حاصل از تابیدن امواج فرا صورت می‌شوند.

هایفوتراپی چیست؟

نحوه لیفت پوست با هایفوتراپی

در جسله هایفوتراپی پزشک با تمیز کردن نواحی مد نظر برای هایفوتراپی و همچنین با زدن ژل خنک کننده روی این نواحی پوست را برای درمان آماده می‌کند. پس از آن با مبدل دستی دستگاه هایفو امواج فرا صوت را با فاصله نزدیک روی صورت می‌تاباند. این فاصله نزدیک با سطح پوست باعث می‌شود تا امواج متمرکز فراصوت با شدت بالایی به پوست نفوذ کرده و به عمق و لایه‌های زیرین پوست برسند.

این امواج با تساعد گرما از خود در لایه‌های عمقی پوست، باعث تحریک فرایند کلاژن سازی در سلول‌های پوست می‌شوند. در این روش بر خلاف بسیاری از روش‌های زیبایی نیاز نیست که فرد مراحل آماده سازی خاصی را طی کند. پس از درمان نیز فرد می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد و هیچ نیازی به گذراندن دوره نقاهت نیست.

بیشتر بخوانید  روتین مراقبت از پوست قبل از خواب شامل چه کارهایی می‌شود؟

به چند جلسه هایفوتراپی نیاز است؟

اکثر مراجعه کنندگان تنها به یک جلسه هایفوتراپی نیاز دارند. مدت زمان تغییر پوست در افراد متفاوت است و به مورادی مانند میزان شل شدگی و افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی بدن فرد نسبت به امواج فراصوت و توانایی بدن فرد در کلاژن سازی بستگی دارد. اما به طور کلی با گذشت 12 هفته از جلسه درمان می‌توان شاهد تاثیرات مثبت هایفوتراپی بود. اما ممکن است برای برخی این نتایج بعد از 6 ماه ظاهر شوند.

جمع بندی

در این مطلب سعی داشتیم تا شما را با هایفوتراپی بیشتر اشنا کنیم. فراموش نکنید این کار را تحت نظر متخصص انجام دهید و به هر کلینیکی اعتماد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 8 =


بستن
مقایسه